SUFFE MECLİSİ İSLÂMÎ İLİMLER MERKEZİ KAYITLARI BAŞLADI

Aziz Mahmud Hüdayi Vakfı Suffe Meclisi İslâmî İlimler Merkezi 2022-2023 dönemi yeni öğrenci kayıt alımları 11 AĞUSTOS itibariyle başladı.

Sınırlı kontenjan ile öğrenci alımı yapılacak olan Suffe Meclisinde İstanbul’da İlahiyat ve diğer bölümlerde örgün okuyan birinci öğretim öğrenciler kayıt yaptırabilmektedir.

Başvurusu kabul edilen öğrencilere ücretsiz yurt, başarı bursu ve kısa süreli yurt dışı dil desteği imkânı verilmektedir. Dersler öğrencinin Arapça ibare gelişimini destekleyecek şekilde metin tahlil ve vukûfiyeti kabiliyeti kazanmasına yardımcı olacak şekilde yapılmaktadır. Beş senelik bir müfredatı olan Suffe Meclisinde hafta boyunca ders yapılmakta olup ders halkasına kabul edilen öğrencilere fakülte hayatı boyunca ders alma imkânı tanınmaktadır.

Dersler temel fıkıh, tefsir, hadis, akaid, nahiv, usulü fıkıh gibi İslâmî ilimlerin ana kaynaklarından yapılıyor olup öğrencilerin iyi bir literatür bilgisi kazanması, kendi medeniyetini anlaması, modernitenin günümüzde ihdas ettiği birtakım ihtilaflara karşı cevap verecek kabiliyette bir alt yapı kazanabilmesi Suffe Meclisinin öncelikli hedefleri arasında yer almaktadır.

8 AĞUSTOS itibariyle başlayan yeni kayıt dönemi 1 EYLÜL tarihinde sona erecektir.

ÖN KAYIT İÇİN BURAYI ziyaret ediniz.

 

Yorum Yap